FC SLAVOJ ŽIROVNICE "B" - FC START NOVÝ RYCHNOV 3 : 1

Základní sestava: Šamal - Dýnek Tomáš, Rathouský Luboš, Makovička Luboš, Habermann Josef - Staněk Václav, Havlíček Jiří, Doležal Jiří, Semotán, Janů Pavel - Weit Petr

Jůn - Makovička 35´ (zranění kotník)

Doležal P.- Dýnek 82´
Salava

Průběh utkání:

20´ v šanci Doležal J. brankář včas vykryl střelecký ůhel a gólovou šanci zlikvidoval
32´a 35´ série zranění která rozhodila hru Slavoje
37´ dlouhý nákop z poloviny hřiště do našeho vápna k překvapení všech přihlížejících končí v síti 0:1
druhý poločas začal velkým náporem domácích - několik dobrých šancí
62´srovnáno Janů po rohu Doležala O. nekompromisně hlavou
68´ Šamal napravuje své zaváhání z první půle a chytá gólovou šanci soupeře
75´ fatální zaváhání stopéra hostů při zpracování míče- Doležal O. 2:1 po přihrávce Semotána
90´ Opět ze standardky Janů hlavou, centroval z přímého volného kopu Doležal J.

V tomto zápase se jasně projevila dobrá kondiční i herní připravenost ze zimní
přípravy, soupeř ve druhém poločasu vůbec nestíhal a fyzicky odpadl. Dík patří i
našim fanouškům kterých přišlo nebývale hodně ( na okresní přebor) a doufejme, že nás přijdou povzbudit i příští týden v boji o třetí místo s Košeticemi...
Víc toho zapsanýho není.

Zatím základní info večer dodám článek Org. a spol.

Z DENÍKU:

Horní Cerekev potupila pelhřimovský Maraton

Pelhřimovsko - Důležitý krok k postupu udělali v Poutník lize fotbalisté Horní Cerekev. V rámci 20. kola porazili přesvědčivě pelhřimovský Maraton. Navíc Nový Rychnov a Košetice nebodovaly, takže náskok lídra narostl.

Poutník liga
ŽIROVNICE B – N. RYCHNOV 3:1
Ve vyrovnaném prvním poločase se štěstím ujali vedení hosté. Nákop Martínka z poloviny hřiště si našel cestu do sítě, kvůli podklouznutí gólmana Šamala. Po přestávce se hrálo za stále převahy Žirovnice, kterou vyjádřily dvě gólové hlavičky Janů a trefa střídajícího O. Doležala.
Góly: 62. a 90. Janů, 73. O. Doležal – 37. Martínek. Rozhodčí: Brada. ŽK: 3:1. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Žirovnice B: Šamal – Rathovzský, Habermann, Dýnek (82. P. Doležal), Janů, Makovička (35. Jůn), Havlíček, Semotán, Staněk, J. Doležal, Weith (30. O. Doležal). Nový Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa, T. Loskot (82. Březina), Švec, Martínek, Růžek, O. Loskot, Kratochvíl, Borysyuk (60. Římal), Mugrauer (82. Velička).

PACOV B – KAMENICE B 5:1
Pacov začal ospale, za profesorský fotbal brzy pykal inkasovaným gólem. Srovnal sice Gavrecký, ale přestávková rozprava trenéra byla nutná. Po ní domácí zřetelně přidali a bez problému dovedli zápas do vítězného konce.
Góly: 44. a 55. Rybčák, 71. a 81. Přibyl, 34. Gavrecký - 8. Halada. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Pacov B: Čech – Zeman, Přibyl, Pavelec, Dvořáček, Váňa (56. Miskai), Jiřík, Lhotský, Vesecký, Gavrecký, Rybčák (61. Kuran). Kamenice B: Papež – Šoltys (64. Macháček), Podhradský, Schober, Mach, Tuček, Dvořáček, Spěváček, Halada, Strašík (46. Chvála), Rysl.

LUKAVEC – KOŠETICE 2:1
Malé derby nabídlo vyrovnané utkání, v první půli však bez branek. Po změně stran během deseti minut využila obě mužstva nabídnutou penaltu, utkání posléze rozhodl po pěkné akci na jeden dotek střelou do šibenice Urban.
Góly: 49. (PK) Růžička, 86. Urban – 55. (PK) A. Vejsada. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Lukavec: Nikl – Maršík, Franc, Hanzlík, Ludvík, Šoula, Čáp, Urban, Hubínek, Růžička, Štěpánek. Košetice: Duffek – Mazanec, Zajíček, Vejsada, Kadlec, Mareš, Bystričan, Žáček (70. Vodrážka), T. Bejček, Příhonský, Vlk.

H. VES – Č. ŘEČICE 1:2
Od prvních minut nekompletní domácí vytvořili na hosty tlak, z mnoha šancí se trefil jen z voleje Kantor, který využil centru Prchala. Přesně po dvaceti minutách vyrovnal Obranec a do kabin se tak šlo za remízového stavu. Po změně stran i nadále tlačila Horní Ves, z rychlého protiútoku však minutu před koncem rozhodl Gaupmann.
Góly: 8. Kantor – 28. Obranec, 89. Gaupmann. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:1. H. Ves: Soukup – Kuchař, Farka, Hložek (60. Srbek), Průcha, Glejtek (79. David), Rataj (79. Nachtigal), Nováček, Kantor, Prchal, Bělohlávek. Červená Řečice: Dýnek – Rychecký, Bečka, Popovič, Stejskal, Hovorka, Gaupmann, Chvalkovský, Pavelka, Obranec, Duchan.

H. CEREKEV – MARATON 7:0
Už od samého začátku nabídli Cerekvičtí divákům chvílemi až drtivý tlak na branku. Do poločasu se prosadil Loukota a nádhernou střelou z pětadvaceti metrů Skopal. Maratonci předvedli pouze nevyužitou šanci Bednaříka za stavu 1:0. Po změně stran Horní Cerekev dokonala porážku matadorů z Pelhřimova exhibičním výkonem.
Góly: 59. a 86. Kůta, 66. a 70. Macík, 1. Loukota, 11. Skopal, 77. Zelenka. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Horní Cerekev: Faltýnek - Šetek, Staněk, Skopal, Koten (63. Zelenka), Martínek (75. Jan Plachý), Loukota, Macík (70. Podařil), Kůta, Suchý, Jaroslav Plachý. Maraton: Král – P. Heřmánek (68. Novotný), Hunal, M. Heřmánek, Švec, Šmíd, Vacek (28. Pavel Čára), Ježek, Mareš, Bednařík, Petr Čára.

OBRATAŇ – BOŽEJOV 2:6
Božejovští domácí doslova vyškolili v proměňování šancí a lepším startu na míč. Obratani nelze upřít snahu, ale v posledních utkáních prostě chybí střelec, který by odvrátil sestupové starosti.
Góly: 33. Fical, 80. L. Vlach – 11. a 58. Kopejtko, 39. a 73. Svoboda, 30. Michal Goldmann, 56. Havlík. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 1:1. Diváci: 65. Poločas: 1:3. Obrataň: Kučera – Vilímek, Melichar, Polanecký, Krejčí, P. Čekal, Nejdr, Pešek (74. Bezděk), Fical, M. Vlach, L. Vlach. Božejov: Hák – Pejcl, Michal Goldmann, Maršák, Pelíšek, Jan Vacek st., Svoboda, Marek Goldmann, Kopejtko, Havlík (81. Sláma), Kumžák (67. Fučík, 69. Jan Vacek ml.).

JIŘICE – ŽIROV 0:1
Žirovští pokračují ve vítězné sérii, když ve třetím zápase získali už devátý bod. Jiřice předvedly neurovnanou hru, utkání rozhodl osm minut po poločase výstavně trefeným přímým kopem Křivan.
Góly: 53. Křivan. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 3:0. ČK: 2:0 (82. Kratochvíl, 86. Hájek). Diváci: 40. Poločas: 0:0. Jiřice: Čepl – Mecera, Langr, Jiřík, Večeřa, Tůma, Hájek, Och, Hložek, Vincenc, Kratochvíl. Žirov: Zrutský – Kudrna, J. Jonáš, Hotovec, Křivan, Daniel, L. Jonáš, Kratochvíl, Morava, Kubát, Šanda.