FC SLAVOJ ŽIROVNICE "B" - SK OBRATAŇ 3 : 1

Základní sestava: Šamal Lukáš - Haberman Josef, Kadlec Ivan, Rathouský Luboš, Doležal Pavel - Doležal Ondra, Metlička Jan, Doležal Jiří, Janů Pavel - Weith Petr, Hryzák Lukáš

Střídání: 67´ Havlíček Jiří - Doležal Ondra

77´ Zaňák Milan - Weith Petr

Branky: 8´ Weith Petr 1:0

10´ Doležal Ondra 2:0

31´ Hryzák Lukáš 3:0

50´ Puchner 3:1

Foto ZDE!!!

Průběh utkání:

8´- po agresivním presu na pravé straně hřiště-přihrávka do vápna na Weita-ustál osobní souboj s obráncem Obrataně a chladnokrevně zakončil 1:0

10´- Weit přihrává na hranici velkého vápna O. Doležalovi-nepovedená střela-po fatální chybě gólmana míč končí v síti 2:0

31´ - po levé straně si narazil Janů s Weitem a stříleným přízemním centrem nachází Hryzáka který se prosazuje mezi dvěma obránci 3:0

Další gól mohl přidat Hryzák po standardce J. Doležala-chyběly centimetry
Do konce poločasu ještě několik slibných šancí ,špatná finální přihrávka
Největší šanci soupeře zneškodnil z bezprostřední blízkosti brankář Šamal

2.poločas
Vlažný začátek domácích potrestaly hosté již v 5. minutě po rohovém kopu neudržel míč Šamal a nekratý hráč Obratani koriguje do prázdné brány 3:1
To Obrataň nabudilo a jen se štěstím jsme neinkasovali
Za zmíňku stojí už jen dalekonosná střela Metličky která směřovala do šibenice ale bohužel skončila jen na tyči

Ještě bych chtěl pochválit pana rozhodčího Nechvátala, který celé utkání zvládl s přehledem a nedopustil se jediné chyby! Dále velké poděkování patří všem fandům, kteří nám celou sezónu fandili a hnali nás za výhrou a těšíme se na další sezónu, že nás budou opět navštěvovat v takto hojném počtu.

Z deníku: Jiřice vyhrály, o sestupujících rozhodne až poslední kolo

Pelhřimovsko - Hodně dramatické bude poslední kolo Poutník ligy. To rozhodne o sestupujících. Černého Petra si vytáhnou Obrataň nebo Jiřice. V horší pozici je tým z Humpolecka, který musí vyhrát na hřišti přeborníka z Horní Cerekve a navíc doufat v zaváhání Obrataně v domácím utkání s Pacovem B.

ŽIROVNICE B – OBRATAŇ 3:1
Žirovnická záloha začala výborně, když se už v 8. minutě radovala po vedoucí brance Weitha. Hosté nehráli v poli špatně, ale chybovali v obraně, takže poločas měl jasného vítěze. Domácí měli k dobru tříbrankový náskok. Ve druhé půli se snažili především hosté, ale korigoval pouze Puchner, když využil zaváhání domácího gólmana Šamala.
Góly: 8. Weith, 10. O. Doležal, 31. Hryzák – 50. Puchner. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Žirovnice B: Šamal – Rathovzský, P. Doležal, Kadlec, Janů, Metlička, Weith (77. Zaňák), Habermann, O. Doležal (67. Havlíček), J. Doležal, Hryzák. Obrataň: Kučera – Vilímek (46. Kudrnáč), Kalina, Melichar, Čekal, Krejčí, Pešek (75. Markvart), Polanecký, Vrzal, Puchner, L. Vlach.

N. RYCHNOV – H. VES 1:1
Rychnovští měli devadesát minut převahu, ale před brankou byli doslova neškodní. Vedení se ujali hosté, když se trefil Fous. Domácí stačili vyrovnat až v poslední minutě, to se po brejku prosadil Norek.
Góly: 90. Norek – 67. Fous. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas: 0:0. Nový Rychnov: Holan – Parkan, Březina, T. Loskot (66. Římal), Norek, Martínek, Růžek (78. Velička), O. Loskot, Kratochvíl, Borysyuk, Mugrauer (60. Cirhan). Horní Ves: Soukup – Fous, Farka, Glejtek (83. Kušta), Průcha, Srbek, Rataj, Nováček, David, Prchal, Kantor.

KAMENICE B – LUKAVEC 5:5
Remíza je jednoznačně ztrátou domácího týmu. Ten v průběhu zápasu hned třikrát vedl o dvě branky, ale vždy o svůj náskok přišel. Ještě dvacet minut před koncem to bylo 5:3, ovšem pak se z trestného kopu prosadil Hubínek a vyrovnání znamenal volej Urbana.
Góly: 64. a 68. Zedník, 14. Kos, 34. Mach, 49. Filípek – 43. a 76. Urban, 65. a 71. Hubínek, 44. Dražďák. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Kamenice nad Lipou B: Šebesta – Dvořáček (46. Macháček), Šoltýs, A. Schober, Filípek, Mach (52. Hadač), Kos, Pechek, D. Schober, Chvála, Podhradský (46. Zedník). Lukavec: Nikl – Kott, Franc, Dražďák, Štěpánek, Jelínek, Doležal, Urban, Zeman, Vysušil, Hubínek.

ŽIROV – Č. ŘEČICE 2:0
Hosté byli v první půli snad i lepší, ale branku vstřelit nedokázali. Ve 20. minutě se v domácím dresu prosadil Kubát, když střílel po nahrávce Šandy do prázdné branky. Po změně stran využil Luboš Jonáš špatně zahraný ofsajd systém a po samostatné akci uzavřel účet zápasu na konečných 2:0.
Góly: 20. Kubát, 58. L. Jonáš. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:0. Diváci: 20. Poločas: 1:0. Žirov: Zrutský – Křivan, Kudrna, Cvrček (55. Pozník), J. Jonáš, L. Jonáš, Morava, Kratochvíl (46. Nebesař), Samec, Kubát (59. Starý), Šanda. Červená Řečice: Krejčí – Rychetský, Bečka, Sibal, Vacek, Popovič, Gaupmann, Chvalkovský, Pavelka (46. Stejskal), Obranec, Duchan.

PACOV B – H. CEREKEV 1:1
Utkání výborné úrovně bylo k vidění v Pacově. Hosté měli v úvodu mírnou převahu, ale skórovali paradoxně domácí, když se pěkně ze vzdálenosti šestnáctky trefil Rybčák. Druhá půle znamenala lepší hru Pacova, ale od 65. minuty se iniciativy ujali Hornocerekvičtí a v závěru i šťastně vyrovnali, když dorážel Koten.
Góly: 24. Rybčák – 83. Koten. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Pacov B: Čech – Zeman, Dítě, Pavelec, Dvořáček, Vesecký (70. Melichar), Vysiblo, Vlach (64. Kokeš), Přibyl (46. Kerouš), Rybčák, Stejskal. Horní Cerekev: Faltýnek – Loukota, Vondráček, Skopal, Koten, Martínek, Zelenka, Jan Plachý, Kůta, Suchý, Jaroslav Plachý.

PACOV B – KOŠETICE 1:0
Košetice měly dobrý začátek, když dvacet minut tlačily domácí do defenzivy. Několik šancí však využít nedokázaly. Dohrávané utkání 23. kola rozhodl dravý průnik Rybčáka, jehož střelu ještě Duffek v košetické brance lapil, na dorážku Přibyla byl však už krátký.
Gól: 56. Přibyl. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pacov B: Čech – Zeman, Dítě, Pavelec, Dvořáček (68. T. Kuran), Stejkal, Svoboda (72. Kerouš), Vesecký, Přibyl, Rybčák, Gavrecký (63. Kostroun). Košetice: Duffek – Strakay, Zajíček, Vejsada, Kadlec (74. Filípek), Žáček, Bystričan, Suk, Sovka, Příhonský, Vlk.

JIŘICE – KOŠETICE 4:3
V prvním poločase byli jasně lepší domácí, když minutu po začátku a minutu před koncem skóroval Příhoda. Tříbrankový rozdíl zařídil proměněným pokutovým kopem Večeřa. Po obrátce se vrátili Košetičtí na hřiště jako polití živou vodou a deset minut před koncem bylo skóre vyrovnáno na 3:3. Poslední slovo měl opět střelecky naladěný Příhoda, když v 82. minutě rozhodl o výsledku utkání.
Góly: 2., 44. a 82. Příhoda, 22. (PK) Večeřa – 51. Vlk, 67. Kadlec, 79. (PK) Vejsada. Rozhodčí: Klein. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Jiřice: Večeřa – Mecera, Langr, Jiřík, Vincenc, Tůma, Sadský, Hájek, Hložek (69. Nesporý), Příhoda, Kratochvíl. Košetice: Kos – Žáček (46. Lhota), Zajíček, Vejsada, Kadlec, Mareš, Bystričan, Suk, Sovka, Příhonský, Vlk (79. Most).

MARATON – BOŽEJOV 1:5
V pohledném utkání týmů z horní poloviny tabulky Poutník ligy déle vydrželi běhat o poznání mladší hosté. Božejovští nahráli do poločasu klidné vedení o dvě branky a po obrátce svůj náskok ještě navýšili. Za Maraton snížil z penalty Leligdon.
Góly: 74. (PK) Leligdon – 7., 33. a 65. Kumžák, 63. Kopejtko, 70. Smejkal. Rozhodčí: Obranec. Diváci: 30. Poločas: 0:2. Maraton: Král – Pavel Čára (46. Petr Čára), Čech, M. Heřmánek (70. Mimra), Švec, K. Musil, Vacek, Ježek, Bednařík, Leligdon, Horký. Božejov: Hák – Pejcl, V. Tříska, Maršák, Smejkal, J. Vacek st., Svoboda, Marek Goldmann (73. Hartl), Kopejtko (80. Sláma), M. Tříska (59. J. Vacek ml.), Kumžák.