SK HORNÍ CEREKEV - FC SLAVOJ ŽIROVNICE "B" 3 : 5

Základní sestava: Šamal Lukáš - Haberman Josef, Jůn Jiří, Rathouský Luboš, Doležal Pavel - Doležal Ondra, Metlička Jan, Doležal Jiří, Janů Pavel - Weith Petr, Hryzák Lukáš

Střídání: 46´ Kadlec Ivan - Jůn Jiří

80´ Jurík Jaroslav - Weith Petr

Branky: 12´ Loukota 1:0

25´ Zelenka

32´ Janů Pavel 2:1

36´ Loukota 3:1

58´ Hryzák Lukáš 3:2

65´ Doležal Jiří 3:3

75´ Weith Petr 3:4

77´ Weith Petr 3:5

Průběh utkání: Ze začátku utkání utkání byl zápas celkem vyrovnaný, ale domácí Cerekev se dostala do vedení ve 12. min. po chybě a nedostatečném obsazení hráče, kdy se po centru z přímého kopu trefil hlavou Loukota. Hra dále pokračovala ve stejném tempu v jakém začala, i my jsme si vytvořili dostatek šancím, ale jejich neproměňování se nám stalo osudným a to po vyšachování naší obrany a následné nahrávce do ofsidu stojícího Zelenky, který nedal brankáři Šamalovi šanci. Žirovnice se ale nevzdala a dále hrála svůj kombinační fotbal a tak se dostala i do dalších šancí a to Doležal J., Weith Petr. Ve 32´ zahrával Doležal J. roh na který si krásně naběhl P. Janů a brankáři Faltýnkovi nedal šanci. Ale domácí se opět po chybě ve středu obrany dostali do dvoubrankového vedení a to když se prosadil střelou k tyči Loukota. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Po přestávce se hnala Žirovnice za vyrovnáním, v tuto dobu byla na hřišti už lepším týmem, Cerekev kombinačně přehrávala, ta se zmohla pouze na nakopávané balóny, které v klidu sbírala naše obrana. Náš tlak vyústil v 58´ kdy se krásně hlavou prosadil L. Hryzák. Tato branka náš tým ještě více nabudila a na Cerekev se hnal jeden útok za druhým. Vyrovnat se nám podařilo po hrubce domácí obrany v 65´ kdy Doležal J. přešel přes dva hráče a pod padajícím Faltýnkem vstřelil naši třetí branku. Následně se nám na několik minut přilepila na kopačky smůla a to když se několikrát naši hráči ocitli před brankářem domácích, ale zakončení nedopadlo podle jejich představ. V 75´ minutě, kdy P. Janů přenesl hru na nabíhajícího Doležala O., který krásně nahrál na Weitha, který svou brankou obrátil stav utkání v náš prospěch. Hned za dvě minuty vstřelil Weith svou druhou branku a to když P. Janů poslal nahrávku za obranu a nabíhající si Weith prostřelil pod padajícím Foltýnkem míč do branky. Žirovnice mohla ještě přidat několik branek, ale jak domácí pomezní, tak naše nepřesnost při zakončení nás k tomu nepustilo. Utkání s přehledem řídil Nádvorník.

Hodnocení SK Horní Cerekev: Po posvícení přišla kocovina! Jinak nelze nazvat první porážku našeho týmu na vlastním hřišti v této sezóně. Přitom na začátku zápasu nic nenasvědčovalo tvrdému pádu zpátky na zem po odehraných 90 minutách. Při absenci špílmachra M.Kůty se M.Macík stáhl do středu zálohy a na hrot se vrátil M.Martínek. Hosty jsme přitlačili na jeho polovinu a roztočili tradiční kombinační kolotoč. Zajímavé věci se v tomto utkání děly při standardních situacích. Ve 12. minutě si Loukota parádně naběhl na načechraný Suchého přímák a zavěsil. Vývoj zápasu byl dál v naší režii a kluci se hrou náramně bavili. V 25. min. po vyšachování obrany se zleva k zakončení dostal Zelenka a bezpečně potvrdil vedení. Sílící déšť však jakoby otupil naše kombinační snahy, snaživí hosté hru vyrovnali a brankou Janů po rohovém kopu snížili. Klid na naše kopačky vzápětí vrátil aktivní Loukota přízemní střelou k tyči. Po přestávce jsme se místo poctivé kombinační práce uchylovali k nakopávání dlouhých balónů na obsazené útočníky, což k úspěchu vést nemohlo. A tak se postupně do hry dostávali Žirovničtí, kteří každou vhodnou situaci využívali k rychlému útoku. A nezůstalo jen u šancí. Po hodině hry na rohový kop vyskočil nejvýš Hryzák a snížil. Žádné varování to však nebylo pro chvílemi až naivně hrající domácí. Hrubku v obraně pohodlně potrestal vyrovnávacím gólem Doležal a naše křeč pokračovala. Zvláště po odstoupení zraněného Šetka jsme předváděli parodii na fotbal a namlsaní hosté nás jednoduchými kombinacemi vyučovali v efektivitě. Během 2 minut zavítal na Den otevřených dveří v naší obraně Weith a vytáhl skóre až na 3:5. Ve zbytku zápasu už našim hráčům chyběla energie i chuť se o výsledek poprat a tak si bojovní hosté zaslouženě odvezli skalp našeho týmu. Na podobný výkon nejsme u našich hráčů zvyklí a proto věřme, že do příštího zápasu v Pacově „vystřízlivíme“ a vrátíme se k našemu tradičnímu hernímu projevu.