21.4.2012 Hořepník - FC Slavoj Žirovnice B 0:0 (0:0)

Sestava:
Kadlec O.-Metlička,Makovička,Kuš,Doležal P.-Doležal O. ml.,Doležal J.,Svoboda,Doležal O. st.,Váňa-Žižka


Střídání:
Dýnek - Žižka
Kadlec I. - Metlička

Převzato ze stránek Sokola Hořepník:

Hrozivých třináct branek nasázela žirovnická parta dělostřelců svým předešlým dvěma soupeřům, avšak na krásném hořepnickém trávníku narazila na houževnatou a bojovnou defenzívu, která dokázala vpravdě lépe kombinující mužstvo udržet na uzdě a neuvolila mu dostat se do žádné tutové příležitosti. Utkání nabídlo mnoho soubojů na hranici únosnosti, tvrdou hru obou soupeřů, snaživost domácích, lepší kombinační vyzrálost hostí a kupu nepřesností hlavního soudce. Odehrávalo se spíše mezi šestnáctkami a nepobralo moc krásna, přesto zejména na straně hořepnického mančaftu takovýto výsledek vyvolává nic než pozitivní emoce, neboť jsme podruhé proti lépe umístěnému soupeři ukázali, že se o záchranu v soutěži budeme rvát do samotného konce. 

I. poločas
V úvodních dvaceti minutách se hrála obzvláště vyrovnaná kopaná, přičemž žirovničtí tak trošku nevěděli, co si s námi počít. Dobrý pohyb, vcelku přesná souhra a málo chyb v defenzívě přinesly několik náznaků, které ovšem ztroskotaly povětšinou na velkém vápně, kde jsme nedokázali přesněji zakončit či dovést několik povedených akcí do zdárného konce.

Na druhé straně se díky skvělé hře celé defenzívy v čele se stoperem Janem Jelínkem a opět vynikajícím psem obranářem Jakubem Kalivodou soupeř nedostal k výraznější příležitosti, ačkoliv jsem se jednou musel vrhnout k tyči po velice povedené ráně, kterouž jsem naštěstí konečky prstů vytáhl na rohový kop. V žirovnické šestnáctce měl jednu velikou příležitost bojující Michal Joneš, jenž dostihl nakopnutý balón ve vápně a levačkou prověřil pozornost žirovnického čapáka, který v pozdějším průběhu utkání již moc práce neměl. Ve druhé části prvého dějství došlo k vyrovnání hry, žirovničtí od nás dostali prostor kombinovat a dostali se ke své největší šanci v zápase, když jediného muže v obraně Jana Jelínka dvojice útočníků bez problémů vykombinovala, ale kvůli prachbídnému zakončení neměl tváří tvář útočníkovi Lapíz tolik práce, kolik se dalo v úvodu samostatného nájezdu očekávat. 

II. poločas
Zatímco v úvodní části jsme viděli oboustraně vcelku urovnanou hru, kteráž byla vedena zejména v pozemních prostorech, ve druhé části bylo k vidění více centrovaných a nakopávaných míčů, které byly na obou stranách povětšinou snadno, na hořepnické straně tu a tam s menšími potížemi, způsobenými napadajícími rychlými hroty Slavoje, odvraceny. Hořepnická defenzíva však pracovala výborně, rozhodně nejlépe v dosavadních jarních bojích. Radek Popelka až na pár kombinačních nedostatků společně s Pavlem Dlouhým dlouhé míče odvraceli, bezpečně hlídali svůj prostor a odhodlaně vstupovali do prostoru, z něhož by šlo vystřelit. Žirovničtí útočníci tak neměli pražádnou střeleckou možnost, volili spíše kolmice na rozběhnuté spoluhráče, kteří však byli velmi často zpacifikováni pohotovám Janem Jelínkem či Stanislavem Beránkem. 

Krom jedné dobře umístněné hlavičky a dvou nepříjemných skákavých střel neměla Žirovnice žádnou příležitost, ačkoliv ji mohla dostat od rozhodčího, který přehlédl souboj v šestnáctce a neodpískal pokutový kop, po němž i na druhé straně volal souboj výborně nabíhajícího Radka Popelky s žirovnickým bekem. Ostatně nepřesností soudce bylo mnoho, ba spíše přemnoho a nesčetněkrát, ať již na naší či hostující straně došlo k milnému, nebo spíše žádnému posouzení dané situace. Několik soubojů volalo po karetním potrestání, hned třikrát po tvrdých soubojích neudrželi žirovničtí nervy na uzdě a v podstatě napadli jednoznačně faulujícího hráče Hořepníka, za což nesprávně nebyli potrestáni kartou. Právě přehmaty soudce způsobily, že hra byla neurovnaná a nervózní, čímž v praxi zanikla možnost, že by v utkání to či ono mužstvo skórovalo, že by se utkání na oko zkrášlilo. 

Hořepničtí měli v průběhu druhého dějství tři velmi slibně se vyvíjející příležitosti, ale všechny ztroskotaly na prachbídné koncovce. Tu největší příležitost měl v závěrečných minutách po pěkné kombinaci s Michalem Jonešem Pavel Moravec, nicméně jeho levandule sotva doletěla vedle branky. V konečném účtování hodnotím remízu za zaslouženou a nesmírně vydřenou, z hlediska předcházejících výsledků Žirovnice i za překvapivou a chvály hodnou. Ostatně, ve shodě se spoluhráči musím závěrem prohlásit, že si bodu nesmírně ceníme. Já ponejvíce z toho pohledu, že má obrana pracovala pod taktovkou Jana Jelínka výborně a poprvé v sezóně neinkasovala žádnou branku. Ostatně dvě inkasované branky ze tří zápasů, z nichž jsme vydobyli pět bodů, v nás zanechávají pocit, že se o udžení porveme a že se, pokud budeme postupovat zodpovědně zápas od zápasu, udržíme.

17.04.2012 17:41:27
h.o.s
Tyto stránky jsou vytvořeny za účelem doplňení informací o B týmu k oficiálním stránkám klubu FC Slavoj Žirovnice a k informování fanoušků o současném stavu týmu,hráčích, aktuálních výsledcích atd.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one