21.9.2008 Nový Rychnov - Žirovnice ,,B" 1:1

Horní řada: Staněk Václav (80´ Třebický Tomáš), Makovička Lukáš, Misař Jan (75´ Salava Jan), Metlička Jan, Janů Pavel, Weith Petr

Dolní řada: Kadlec Ondra, Kadlec Ivan, Doležal Ondra, Záboj Lukáš, Hryzák Lukáš (55´ Časta Radek)

V sobotu jsme hráli zápas v Novém Rychnově, který trénuje pro nás známý Ivan Císařů. Zápas se hrál za velké zimy a za deště, ale jinak na perfektním ,,pažitu". Slavoj začal zápas v rozestavení 4-5-1 a čekal s čím přijdou domácí. Ti začali zápas vcelku slušně. Snažili se kombinovat, ale jejich akce končili před šestnáckou. Slavoj vyrážel do protiútoků, z kterých si v první půli vytvořil tři gólové šance. První přišla v 8. minutě. Tu nám nabídl domácí golman špatným odkopem. Pohotový Misař poslal míč z hranice velkého vápna jen těsně vedle. Další dvě gólovky přišly v 35. minutě - Weith zatáhl balon po lajně a prudkým centrem vyzval ke skórování Misaře. Ten hlavou trefil pouze domácího golmana, který zázračně vychytal i Hryzákovu dorážku do odkryté branky. V 43. minutě si Ivan Kadlec nešťastným zákrokem po centrovaném míči za naší obranu srazil míč do vlastní sítě a prohrávali jsme 1:0. V druhém poločase se dlouhé minuty nic nedělo, až v 71. minutě Janů podběhl dlouhý míč a domácí útočník běžel sám na našeho golmana. Tem mu skvělým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a tak se útočník pokusil o lob. Našťestí míč přeletěl i břevno. Touto šancí domácích se Slavoj konečně probudil a začal si vytvářet územní převahu a šance. V 77. minutě zatáhl míč Staněk a centrem našel úplně volného Doležala, který tváří v tvář brankaři trestuhodně přestřelil. Náš tlak vyvrcholil v 83. minutě, kdy z pravé strany centroval z přímého kopu Janů přímo na zadní tyč, kde se Salava hlavou nemýlil a bylo to 1:1. Konec zápasu se hrál v tempu nahoru dolů. Domácí měli několik nebezpečných rohů. V 90. minutě mohl zápas rozhodnout střídající Třebícký po přihrávce Časty. Sám proti golmanovi špatně zpracoval míč a bylo po šanci. Remíza je zcela zasloužená, bylo i navíc. Stínem utkání byl sudí Kopecký s jednostranným posuzováním soubojů a zákroků a navíc nám upřel dvě penalty.
Nejlepší hráči utkání ze strany Slavoje: Záboj, Weith, Metlička