14.08.2011 FC Slavoj Žirovnice B - Žirov 2:1 (0:0)

Slavoj vstoupil do zápasu aktivně a celý první poločas se snažil o kombinační hru. Té ale chyběla finální přihrávka. Výsledkem bylo několik dalekonosných střel na obou stranách. Soupeř ze Žirova se pokoušel o rychlé brejky dlouhými balóny za obranu a několikrát zahrozil dobře rozehranou standardní situací.
Do druhé půle domácí trenér dvakrát vystřídal a s tím přišlo oživení v ofenzívě, Slavoj se tlačil do zakončení a když selhal i Doležal O.ml., který trestuhodně přestřelil prázdnou branku z malého vápna, muselo přijít poslední střídání, po kterém se na hřiště dostal žolík Camrda. Už po třech minutách strávených na zeleném pažitu poprvé rozvlnil síť za hostujícím gólmanem. Za dvě minuty to bylo už 2:0, skóroval po hezké kombinační akci Metlička. Zdálo se, že už je rozhodnuto, ale žirovští mladíci zbraně nesložili a bojovali až do konce. O dramatickou zápletku v závěru utkání se postaral krásnou dalekonosnou ranou pod břevno Hotovec.
Konec utkání dohrál Slavoj pod obrovským tlakem a s velkou dávkou štěstí vedení uhájil.
Palec nahoru zaslouží hráči za přístup k těžkému zápasu a vysoké nasazení...

Nejlepší hráči Slavoje: Kuš, Doležal P.

Sestava Slavoje B:
Burza - Doležal P., Ježek, Kešner, Mach - Váňa, Kuš, Doležal J., Dýnek T.(c) - Doležal O. ml., Hryzák

Hodnocení trenéra:

Do 80.minuty jsem s nasazením a předvedenou hrou spokojen, máme problémy s poslední desetiminutovkou již delší dobu, na tom musíme ještě pořádně zapracovat....

Pelhřimovský Deník napsal:
První poločas moc napínavých okamžiků nenabídl, oba týmy se sice do útočení pouštěly, ale akce většinou končily na hranici velkého vápna. Po změně stran se Žirovničtí dostali do tlaku a dvěma slepenými brankami Camrdy a Metličky rozhodnuli utkání. Za Žirov v samém závěru snížil Hotovec.
Góly: 74. Camrda, 75. Metlička – 80. Hotovec. Rozhodčí: Kopecký. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Žirovnice B: Burza – P. Doležal, Ježek, Kešner, Mach, Kuš, T. Dýnek, Váňa (46. Secký), J. Doležal, Hryzák (46. Metlička), O. Doležal ml. (70. Camrda). Žirov: J. Jonáš – Bělík, Hájek, Hotovec, Haruda, Vacek (76. Bratrů), L. Jonáš, T. Marek, Morava, P. Marek, Hamalčík (60. Samec).