20.8.2011 Lukavec - FC Slavoj Žirovnice B 6:2 (3:0)

Fotbalisté Slavoje vstoupily do zápasu velmi vlažně a hned po několika minutách prohrávaly. Hráči nestíhaly rychlostně, byli všude o krok později, a díky vysokému presinku soupeře se nedařila ani kombinace. Po půl hodině hry bylo prakticky po zápase. Neomylný rozhodčí Večeřa uznal dva rychlé góly z evidentního ofsajdu a nebylo co řešit. Jediné dvě gólové šance prvního poločasu měl J.Doležal, v prvním případě za stavu 1:0 netrefil z výhodné pozice bránu, a ve druhém zasáhl se štěstím domácí brankář.
Do druhé půle vkročil Slavoj se snahou nepříznivý výsledek alespoň zkorigovat, což se dlouho nedařilo, a soupeř nelítostně trestal z rychlích protiútoků. Podařilo se až za stavu 5:0 pro domácí. Po rohovém kopu Dýnka se prosadil důraznou hlavičkou Hryzák a následující desetiminutovka patřila Slavoji. Druhý gól přidal po hezké kombinaci Metlička, který dostal naservírováno od J.Doležala, a když se schylovalo i k třetímu gólu, vběhl na hřiště nahý zfetovaný rádoby fanoušek Lukavce a zápas ke smůle hostů na deset minut přerušil. Poté už se žirovničtí do zápasu nedostali a v závěru ještě domácí stihli přidat jeden gól, po chybě brankáře Burzy.
Po pravdě si musíme přiznat, že soupeř byl ve všech ohledech minimálně o třídu lepší a má dobře našlápnuto k návratu do B-třídy.

Nejlepší hráči Slavoje: Kešner

Sestava Slavoje B:
Burza - Doležal P., Ježek, Kešner, Jurík - Váňa, Metlička, Doležal J., Dýnek(c) - Doležal O. ml., Hryzák

Hodnocení trenéra:

Musíme se poučit z hrubých chyb, rychle na tento zápas zapomenout a plně se soustředit na domácí utkání s Vyskytnou.

Pelhřimovský Deník napsal:
Lukavec měl v zápase převahu, ale ani Žirovnice nezahrála špatně. Hrozila z rychlých protiútoků, jenže se nedokázala střelecky prosadit, naopak domácí neměli s proměňováním šancí žádné potíže. V poločase vedli už o tři branky, posléze dokonce 5:0. Teprve pak polevili a soupeř se dostal ke korekci výsledku.

Góly: 6. Čáp, 31., 47. a 51. Urban, 35. Picek, 79. Voženílek – 67. Hryzák, 70. Metlička. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Lukavec: Kadlec – Kott, Zeman (80. Ludvík), Dražďák, Čáp, Novák, Urban, Voženílek, Picek, Franc, Daitl. Žirovnice B: Burza – Ježek (64. Jůn), Doležal, Kešner, Jurík, Váňa (70. Mach), Dýnek, Hryzák, Metlička, J. Doležal, O. Doležal.