27.8.2011 FC Slavoj Žirovnice B - Vyskytná 6:0 (3:0)

V sobotu bylo k vidění na žirovnickém stadionu velice jednostranné utkání, kde hosté z Vyskytné tahali za podstatně kratší konec. Domácí se nenechali rozhodit debaklem z Lukavce a už od prvních minut se hnali za vítězstvím.
Hned po úvodu utkání měl dvě slibné šance Metlička, nejprve těsně nedosáhl na centr za obranu a chvíli poté trefil z vápna spojnici branky. V 5. minutě už se ale domácí radovali. Ježkův dlouhý odkop hostující brankář s potížemi vyrazil jen na roh. K exekuci se postavil kapitán Dýnek a přesně našel hlavu Jakuba Svobody - 1:0. Následoval trvalý tlak domácích, který se podařilo proměnit v další branku až ve 30.minutě, kdy Metlička se štestím nahrál Jiřímu Doležalovi, který se v pokutovém území nemílil a rozvlnil síť podruhé. A už o 5 minut později lovili hosté míč ze sítě potřetí, to když Jiří Doležal našel kolmicí mezi stopery rozběhnutého Metličku, který s přehledem obstřelil vyběhnuvšího golmana hostí. Třígolový náskok vydržel až do přestávky. Z prvního poločasu je třeba vyzdvihnout výkon posily z áčka - Jakuba Svobody. Svých 45 minut odjezdil naplno a výkon korunoval vítěznou brankou utkání.
Druhý poločas začal Slavoj stejně aktivně jakoby se hrálo stále 0:0. Hráči se tlačili do útoku a ohrožovali branku soupeře ze všech pozic. Asi po deseti minutách se opět trefil Metlička po přihrávce Seckého, který nahradil Svobodu. Branka však nebyla uznána pro evidentní hru rukou (Maradona by se nestačil divit :-)). V 62.minutě se už ale skóre měnilo počtvrté. Metlička našel ve vápně naběhnutého Dýnka, který v pohodě uklidil míč do prázdné branky. Možná to byl gól z ofsajdu, ale praporek hostujícího pomezního zůstal dole - branka uznána byla. Už o dvě minuty později to bylo 5:0. Milan Burza, který vystřídal Járu Juríka, zatáhl balon po lajně a z úhlu vystřelil skákavý projektil. Ten hostující golman neudržel a dobíhající Metlička měl snadnou práci - jeho druhá regulérní branka v utkání. Už to vypadlo že se domácí rozstřílí a hosté z Vyskytné povezou domů pořádný balík, ale začalo vydatně pršet a tak byli domácí notně zchlazeni. I přesto se v 72.minutě konečně trefil rychlonohý útočník Ondra Doležal ml. - Dudan. A to když si naběhl na pas od Tomáše Macha a nekomprisní ranou k bližší tyči nedal brankáři šanci. Zbytek utkání už hosté přežili bez inkasované branky.
Brankář domácích Ondra Kadlec měl celý zápas lehkou práci, protože domácí hráli v obraně velice efektivně a dovolili soupeři pouze jednu nebo dvě střeli mezi tři tyče, které ho však neměli šanci ohrozit.
Odvedený výkon hráčů Slavoje by měl být příslibem pro další utkání, která snad ke spokojenosti všech budeme dotahovat do zdárných konců.

Nejlepší hráči Slavoje: Svoboda, Metlička

Sestava Slavoje B:

Kadlec - Jurík, Ježek, Kešner, Mach - Váňa, Svoboda, Doležal J., Dýnek(c) - Doležal O. ml., Metlička

Střídání:
Svoboda - Secký
Jurík - Burza

Branky:
Svoboda (Dýnek), Doležal J. (Metlička), Metlička x2 (Doležal J., Burza), Dýnek (Metlička), Doležal O. ml. (Mach)

Karty:
Kešner - žk

Hodnocení trenéra:
Jednoznačný zápas pro nás, po nevydařeném zápase v Lukavci jsme nechtěly nic ponechat náhodě a od začátku jsme udávali tempo, kterému soupeř nestačil. Jsem rád, že minulá prohra nezanechala na týmu žádné stopy....

Pelhřimovský Deník napsal:
K vidění bylo jednoznačné utkání. Hosté se za vytrvalého deště jen bránili. Jejich defenzíva kapitulovala poprvé už v 5. minutě, o přestávce bylo o majiteli bodů rozhodnuto.

Góly: 5. Svoboda, 30. J. Doležal, 35. a 64. Metlička, 62. Dýnek, 72. O. Doležal ml. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Žirovnice B: Kadlec – Ježek, Mach, Kešner, Svoboda (46. Secký), Váňa, T. Dýnek, Jurík (59. Burza), Metlička, J. Doležal, O. Doležal. Vyskytná: Drahný – Auředník, Bezděkovský, Vondrák, Kucián, Zeman, Kletečka, Valenta (70. Sekal), Krejčí, Souček, Hlobeň