3.9.2011 Senožaty - FC Slavoj Žirovnice B 0:2 (0:1)

Ke čtvrtému zápasu Slavoj zajížděl na hřiště nováčka soutěže ze Senožat. Soupeř se nacházel bez bodu na předposledním místě tabulky a rozhodně nechtěl pustit body zadarmo. Slavoj si tradičně vytvářel šance kombinační hrou a rychlým přechodem do útoku. Domácí naopak sázeli na dlouhé nakopávané míče a standardní situace, ze kterých vzešlo jen několik závarů, které hostující obrana vyřešila. S postupem času tlak Slavoje gradoval, ale bez gólového vyústění. Dvě velmi dobré šance zazdil Metlička, když se mu nepodařilo na nerovném terénu trefit prázdnou bránu, třetí gólová šance a O.Doležal ml. trefuje tyč, a když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, v probíhající 45. minutě poslal před bránu střílený centr Váňa, Metlička ještě netrefil, a tak se na zadní tyči ve skluzu se štěstím prosadil Doležal O.ml.
Tímto gólem se dostal Slavoj do klidu a celý druhý poločas kontroloval hru a vytvářel si šance, domácí se zmohli už jen na bránění. Rozhodující úder přišel krátce po změně stran. Doležal J. byl před šestnáctkou faulován a Secký nechytatelnou ranou kolem zdi nedal brankáři nejmenší šanci. Další dobré šance už se nepodařilo využít, tu největší spálil J.Doležal, který mířil hlavou těsně vedle a dalekonosná střela Plíhala jen těsně minula levou šibenici. Zápas se v poklidu dohrál, Slavoj splnil roli favorita a zaslouženě vyhrál.

Nejlepší hráči Slavoje: Secký, Váňa, Doležal J.

Sestava Slavoje B:

Burza - Doležal P., Ježek, Kešner, Mach - Váňa, Doležal J., Dýnek(c), Secký - Doležal O. ml., Metlička

Střídání:
46´ Mach - Jurík
60´ Plíhal - Váňa
70´ Camrda - Doležal O. ml.

Branky:
Doležal O. ml. (Váňa), Secký (přímý kop)

Karty:

Hodnocení trenéra:
S předvedenou hrou jsem spokojen, jen rozehrávka obránců byla občas zbytečně kostrbatá...

Pelhřimovský Deník napsal:
(pozn. adm.: záměrně jsem článek neopravil, holt chyba se může vloudit všude)
SENOŽATY – ŽIROVNICE B 0:2
První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách bylo k vidění několik šancí, ale prosadil se až v poslední minutě Jiří Doležal. Poločasovou přestávku orámoval druhým zásahem Secký a Senožatům došel dech.
Góly: 45. J. Doležal, 50. Secký. Rozhodčí: Machač. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Senožaty: J. Mareš (46. Jakub Vokřál) – Burda, Cibula, Maděra (75. Dvořák), Zápotočný, R. Strnad, K. Mareš, V. Strnad, Jankůj, Karša (57. Jan Vokřál), Sýs. Žirovnice B: Burza – Ježek, J. Doležal, Kešner, Mach (46. Jurík), Váňa (67. Plíhal), Dýnek, Metlička, Secký, O. Doležal st., O. Doležal ml. (75. Camrda)