Náš klub, byl založen v roce 1919 a je nazván SK Žirovnice. Klub, ale kvůli dluhům končí svou činost a přihlašuje se pod novým názvem AFK Žirovnice. V té době se hraje na hřišti Sokolském (kde dnes stojí sokolovna a za ní je nově vybudované víceúčelové hřiště, na kterém najdete skate park, lezeckou stěnu, dvousetmetrový ovál pro inline,dětský koutek, a v neposlední řadě hřiště s umělým povrchem, které se dá využít pro fotbal, florbal, basket, lední hokej atd. Poté se hraje na hřišti kde dnes stojí Měú Žirovnice.Ale toto hřiště také nevyhovovalo a tak bylo vybudováno nové v Baborách(pro upřesnění čtvrt Žirovnice, která se nachází za Hutním rybníkem směrem na Popelín) a zde hraje až do 19. července 1964, kdy je slavnostně otevřen nový stadion Budín to už pod názvem Tj Slavoj Žirovnice.Na tomto stadionu hrajeme dodnes.Naší největší hrdostí je Perleťový pohár, jenž se u nás hraje už od roku 1933 a s jedinou přestávkou v roce 1945 se hraje dodnes.Letos proběhl již 74 ročník tohoto pro nás fotbalového svátku. Tímto jsme vás chtěli stručně informovat o našich dějinách.
V dnešní době má FC Slavoj Žirovnice mladší a starší přípravku(okr.přebor), mladší a starší žáky(1.A. Třída), dorost (1.A. Třída), muži-b (okr.přebor, Poutník liga), muži-a (krajský přebor). Více info na ofic. Webu. Org.

Tyto stránky jsou vytvořeny za účelem doplňení informací o B týmu k oficiálním stránkám klubu FC Slavoj Žirovnice a k informování fanoušků o současném stavu týmu,hráčích, aktuálních výsledcích atd.