První přípravný zápas článek

Suchdol nad Lužnicí : Fc Slavoj Žirovnice "B"     2:0

Dobrý den sportovní přátelé,

máme za sebou  první přátelské utkání, které jsme odehráli na ut Stará Hlína v sobotu 14.2. 2009 se Sokolem Suchdol nad Lužnicí (krásné nové hřiště čtvrté generace, kam jedeme 5.3. na herní soustředění).

Zápas začal v deset hodin dopoledne za krásného slunečného počasí a teplotě       -3°C . Začátek byl oboustranně opatrný. Na obou mančaftech byla vidět sestavová neúplnost a také i nerozehranost,což se na naší straně projevilo snad třikrát za sebou odevzdáním míče soupeři před pokutovím územim, z čehož vyplinuly náznaky šancí hráčů Suchdola. První poločas bych shrnul tak, že se náš soupeř dostal ke třem standardkám z dvacetimetrové vzdálenosti a čtyřem rohům , které jsme dokázali ubránit. My jsme kontrovali třemi nebo čtyřmi kombinačními protiútoky , které vyvrcholily v naší největší šanci, když P.Janů si naběhl na roh a hlavičkoval deset centimetrů nad soupeřovu branku.Suchdol ani Žirovnice nedokázali v první půli skorovat a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme vystřídali. Ze hřiště odešli Žemlička a Janů, kteří byli nahrazeni Třebíčským a Tilem. Bohužel nám moc nevyšel vstup do druhé poloviny a  po dvou chybách v obraně jsme v 50. a 54. minutě inkasovali.To našeho soupeře nabudilo a na deset minut ovládl hřiště. Poté, co jsme se z této krize dostali, se hra začla přelévat nahoru a dolů. I my jsme chtěli dát gól , ale bohužel nováček v dresu béčka Til netrefil v sedmdesáté minutě prázdnou branku.Náš soupeř už se potom do výraznější šance  nedostal. Zápas skončil výhrou Suchdola 2:0.

Tímto bychom chtěli poděkovat vedení Suchdola, že nás pozvalo k tomuto zápasu a zároveň ho celý hradilo ze svých prostředků. Také díky pořadatelům ze Staré Hlíny za poločasový čaj.