Třetí přípravný zápas článek.

Třetí přípravný zápas článek. - obrázek

Fc Slavoj Žirovnice "B": Sk Spartak Počátky "A" 6:0

Třetí přípravný zápas.

Nadešel námi dlouho očekávaný zápas, na který jsme se velmi těšily. Soupeřem nám byl ,náš tradiční rival Počátky “A“. Do derby se konečně z naší strany sešla sestava ,v které by jsme měli nastupovat do jarní části soutěže.

Úvod zápasu vůbec nenasvědčoval tomu , že spolu hrají týmy 1.B. třídy a okresního přeboru.Zatímco Žirovnice se snažila hrát kombinačně po zemi, kontrovaly Počátky dlouhými nakopávanými balóny, které většinou končily na hlavách výborně hrající stoperské dvojice Kadlec I,Hryzák. Po deseti minutách zápasu převzal slavoj otěže do svých rukou a byla otázka času, kdy se mu podaří vstřelit první branku, což se povedlo po 15. minutách, když P.Janů zakončil po nezištné přihrávce (jedním , hodně citlivým místem)Metličky.Podruhé se podařilo slavoji skórovat ve 25. minutě z nařízeného pokutového kopu , který proměnil hrající trenér J.Doležal.Třetí gól zápasu padl v 38. minutě utkání , po stříleném centru P.Janů z levé strany, kdy se v nastalé skrumáži před nejistým gólmanem Matulou , nejlépe zorientoval O.Doležal(Sendrs) a pohotovou střelou zakončil na 3:0.Škoda dalších nevyužitých situací v prvním poločase.Ojedinělé protiútoky spartaku končily většinou na středu hřiště na výborně hrající záloze, nebo na spolehlivé obraně , která dostává jasnou podobu.K zápasu do Pelhřimova , s námi odcestovali i čtyři dorostenci Tyl,Mach,O.Doležal(Dudan) a O.Kadlec (brankář) , jenž dostali prostor v druhém poločase, když zároveň s nimi šli na hřiště ještě Haberman,Staněk a Pokorný.Do druhé části utkání se spartak snažil vstoupit aktivně, se s nahou rychle snížit skóre.Což je , ale dvousečné! Po nevině vypadající přihrávce dozadu, se svou rychlostí dokázal prosadit Pokorný,jenž obral o míč levého beka spartaku a přihrál O.Doležalovi(Sendrs), který nedal Matulovi křižnou střelou v 49. minutě šanci.Poté následovala šňůra nevyužitých šancí na obou stranách, kterou ukončil Pokorný po pěkné souhře se zálohou,probíhala 65. minuta zápasu.Pak , ale přišel v 70. minutě blesk z čistého nebe.Po nedorozumění O. Kadlece s P. Doležalem  , kopal spartak pokutový kop.K němu se postavil kapitán Počátek Kozelek, který jen podtrhl utrápený výkon spartaku, když poslal míč 2. metry nad břevno.Skóre zápasu uzavřel 79. minutě O.Doležal(Dudan) samostanou akcí, kterou vyřešil velmi elegantně.Jsme velice rádi , že se sestava, před  jarní částí začíná ustálovat.Velký dík patří našim dorostencům , kteří byly hráčům spartaku naprosto vyrovnaným soupeřem. Poděkování patří všem hráčům . Kteří zde nejsou jmenovitě ,se velice omlouvám.ORG.a SPOL .

Sestava-Socha-Doležal P,Kadlec I(C),Hryzák,Jurík- Metlička,Janů,Doležal J,Havlíček,Mendel,-Doležal O.(Sendrs)

Střídající:Kadlec O.(brankář), Haberman,Tyl,Mach,Staněk,Pokorný,Doležal O.(Dudan)