FC SLAVOJ ŽIROVNICE "B"- SK SPARTAK POČÁTKY "A" 3 : 1

Sestava: Vaverka Martin - Mach Tomáš, Kešner Jiří, Metlička Jan, Habermann Josef - Janů Pavel, Mitas Leoš, Secký Martin, Havlíček Jiří - Doležal Ondra, Misař Jan

Střídání: 48´ Knotek Tomáš - Mach Tomáš

65´ Záboj Lukáš - Doležal Ondra

80´ Kadlec Ivan - Mitas Leoš

Sestava Počátky: Soukup - Doležal O. (Dudan),Kozelek,Fujerik,Burza ml. - Kopečný,Král,Doležal J. (Sklo),Ištok, - Dedera D., Dedera T.

Střídání Počátky: 46´ Kozelek - Burza st.

46´ Soukup - Novotný

46´ Dedera D. - Soukup

Branky: 17´ Doležal Ondra

52´ Secký Martin

82´ Misař Jan

78´ Král ( Počátky)

Rozhodčí: Večeřa Milan

Diváci: 20 + Dana a Pavel Haposovi

Průběh zápasu:

Vyvrcholení zimní přípravy a zároveň derby se lépe povedlo béčku Slavoje.

Že půjde o zápas, ve kterém chvílemi nenajdete moc fotbalové krásy,  se vědělo už dopředu. První se osmělil žirovnický Habermann, ale branku přestřelil. Odpovědět chtěl dorostenec Doležal Ondra (Dudan) v barvách Spartaku, ale vedlo se mu stejně. V 17´ se už síť Počátek rozvlnila po hlavičce Doležala Ondry (Sendrse), který využil centr Mitase. Následně se ve 24´ zastřeloval Secký, ale jeho přímák byl sražen na roh. Jenže po této standartce jako by se hráči Slavoje vytratili ze hřiště a následovala sprška šancí Spartaku. 27´ Dudan centruje a Kopečný vedle. 28´ a 29´ Král sám před Vaverkou vedle. 31´ Fujerik bombou z voleje vedle. Slavoj se dočkal odpovědi až ve 34´ Sendrs vedle. Ve 41´ Havlíček trefuje hlavou břevno počátecké branky po centru Doležla Ondry z levé strany. Následně se v šanci vyskytuje před zcela odkrytou brankou Havlíček, kterému nahrává Mitas, ale Sklo na brankové čáře vykopává. Ke konci poločasu se trochu přiostřuje na obou stranách a rozhodčí ukončuje poločas bez nastavení.

Do druhého poločasu nastoupil Slavoj zatím bez změn. Tentokrát vstoupili do zápasu lépe hráči Spartaku, ale střelu hostů Vaverka zneškodnil. Slavoj se ozval v 50´ když centr Havlíčka netrefil optimálně Sendrs. V 52´ byl faulován Misař před vápnem a Secký nedal Novotnému jenž si špatně postavil zeď v brance Spartaku šanci a zvýšil na 2:0. Následovala šance Havlíčka, který sám postupoval na Novotného, ale ten svojí předchozí chybu napravil.V 59´ se šance opakovala na druhé straně kde postupoval Dudan sám, jenže Kešner byl na svém místě a odvrátil na roh. Spartak si pak vytvořil několik nadějných šancí z kterých dokázal využít až tu v 78´ po chybě Knotka snížili stav na 2:1. Pak zazněla památná věta „STŘÍDÁME – JDU“ a trenér béčka vystřídal trenéra áčka. K míči se dostal v 82´ gólman Vaverka, který dlouhým výkopem našel Misaře, jenž křižnou střelou překonal Novotného a stav byl 3:1. O minutu později se mohl stav změnit, ale Fujerik pokutový kop nařízený za faul na Dudana neproměnil. Spartak měl šanci ještě v 88.min. Vaverka včasným vyběhnutím zachraňuje.

Trenér Kadlec řekl: Je hezké porazit Počátky jako hráč , ale jako trenér je to milejší.

Trenér Kozelek řekl(Počátky): Žirovnice byla po herní stránce lepší. Byla dravější, rychlejší. Bohužel mohu jenom litovat neproměněných šancí a hlavně penalty. Takhle se prostě fotbal proti Žirovnici hrát nedá.