FC SLAVOJ ŹIROVNICE "B"- SOKOL KOŠETICE 5:0

Sestava: Kadlec Ondra - Doležal Pavel, Kadlec Ivan, Metlička Jan, Habermann Josef - Kopejtka Radek,Semotán Jiří, Havlíček Jiří, Mach Tomáš - Zaňák Milan, Misař Jan

Střídání: 46´ Mitas Leoš - Semotán Jiří

46´ Záboj Lukáš - Mach Tomáš

Branky: 8´ Zaňák Milan

23´ Zaňák Milan

25´ Zaňák Milan

61´ Misař Jan

84´ Zaňák Milan

Rozhodčí: Klubal M.

Diváci: 20 z toho dva z Prahy

Průběh zápasu:  Zápas, který konečně vyšel po všech stránkách.

Už od začátku Slavoj začal aktivně. V páté minutě se zastřeloval Kopejtko, ale minul. Vedení jsme se ujali v osmé minutě, kdy po nedorozumění v košetické obraně vystihl míč Zaňák a samostatný únik proměnil. V desáté minutě se objevil před gólmanem Mach, ale bohužel brankář jeho střelu vystihl. Poté se také osmělili hosté, jenž zahrávali standartku, ale Kadlecovu branku minuli. Jak se říká „nedáš – dostaneš“. Hned z následného protiútoku se po zdařilé kombinaci ve středu hřiště dokázal opět prosadit Zaňák, který střelou z velkého vápna nedal brankáři šanci. Tak to bylo ve dvacáté třetí minutě 2:0. Zkázu hostů dokonal opět Zaňák o dvě minuty později. Habermann se uvolnil po pravé straně a z jeho následného centru se Milan z první nemýlil a završil čistý hattrick 3:0. Poté následovala řada neproměněných šancí. Ve 30´ Semotán, 32´ Kopejtko, 33´ Misař. Hosté za celý poločas zahrozili pouze jednou a to ve 34´, křížnou střelu však Kadlec Ondra nadvakrát zlikvidoval. Zvýšit mohl ještě Zaňák, když ve 37´ rozezvonil tyč. Za tohoto stavu se odešlo do kabin.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako ten první, ale až na to, že se nám podařilo vstřelit branku až v 61´. Kopejtko chytře rozehrál přímý kop na Mitase, který patičkou přihrál Misařovi a ten zvýšil na 4:0. Po páté uhodilo v 84´, po krásné kombinaci na jeden dotek se prosadil opět Zaňák a uzavřel tak brankový účet zápasu. Košetičtí se během druhého poločasu prezentovali pouze pár střelami, které minuli branku, nebo je Kadlec bez problému zlikvidoval. Poděkování patří pendlům, jenž měli v nohou zápas s M. Budějovicemi a také Mitasovi a Kopejtkovi.

Trenér Kadlec řekl: Konečně to vypadalo dobře. Hráli jsme disciplinovaně od zadu , zbytečně to neotvírali. Těší mě také to, že se proměňovali šance a dohráli jsme s nulou. Prostě spokojenost.